Gijsbert Tukker: Landskampioen Driebanden 2e klasse dag

Gijsbert Tukker landskampioen 2e klasse driebanden dag.

Afgelopen 17 juni was er de dubbele finale 1e en 2e klasse driebanden dagspelers. Er werd gespeeld in Billardcafé de Veemarkt in Doetinchem.

De start ging niet erg voorspoedig, de tegenstander van Gijsbert was er zonder afzeggen niet. Na contact met de speler en met het bondsbureau mocht hij toch nog komen spelen.

Een uur te laat werd de wedstrijd gestart. Gijsbert hield echter het hoofd koel en won met 16-4 van Gert Schotpoort met een finish van 7 caramboles (evenveel als later de kampioen van de 1e klasse!).

De 2e partij was tegen Johan Elzinga, beide hadden hun eerste partij gewonnen. De partij verliep voor beide spelers moeizaam, er werd weinig weggegeven wat resulteerde in de nodige missers. Na de beurtenlimiet van 50 beurten eindigde de partij met 14-12 voor Gijsbert, weer 1 matchpunt in de pocket.

Na de pauze ging de 3e partij tegen Gerrit Nijenhuis van start. Gijsbert vertoonde geen last van zenuwen en speelde een aantal fraaie caramboles. De partij eindigde met 16-9 voor Gijsbert en werd hij daarmee landskampioen 2e klasse driebanden dag. Totaal moyenne van Gijsbert was een prima 0,516 met een score van 5 uit 6 matchpunten.

Gefeliciteerd Gijsbert, je komt in de Hall of Fame van de Rietlander!

Auteur: Ed Blom